Şeffaf Plaklar | Invisalign

ŞEFFAF PLAKLAR
Şeffaf hizalayıcılar, dişlerinizi diş telleri gibi düzelten, görünmez, çıkarılabilir, rahat türüdür. Sadece hizalayıcılar görünmez değildirler aynı zamanda çıkarılabilirler, bu yüzden tedavi sırasında istediğiniz şeyi yiyip içebilirsiniz, ayrıca fırçalama ve diş ipi kullanmak daha kolaydır. Hizalayıcılar rahattır ve tedavi sırasında ağız yarasına neden olabilen metal çıkıntıları yoktur.

INVISALIGN® NEDİR?
Invisalign, bir dizi görünmez, çıkarılabilir ve rahat plak/hizalayıcıdır böylece kimse sizin bir tedavi sürecinde olduğunuzu fark etmez. Böylece tedavi sırasında ve sonrasında daha çok gülümseyebilirsiniz. Invisalign 3D bilgisayar görüntüleme teknolojisi ile yapılmış ve etkili olduğu kanıtlanmış bir uygulamadır. ABD ve Kanada’daki ortodontistlerin %70’inden fazlası Invisalign tedavisi uygulama sertifikasına sahiptir.

ŞEFFAF PLAKLARLA TEDAVİ NASIL YAPILIR?

Yaş kısıtlaması olmaksızın sağlıklı ve güzel dişler ile özgür gülüşlere sahip olmak günümüz teknolojileri ile artık çok daha kolay ve konforlu hale gelmiştir. Çıkarılabilir, kullanımı rahat ve neredeyse görünmez olması sebebi ile şeffaf plak tedavisi yada diğer adıyla İnvisalign gelişmiş şeffaf plak sistemi size yeni bir seçenek sunmaktadır.

ÖNCE DİJİTAL TEDAVİ PLANI, SONRA UYGULAMA

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavinin ilk aşaması üç boyutlu ağız içi tarayıcısı ile dişlerin dijital ölçüsünün alınması ve bu ölçüler üzerinden tedavi planlamasının yapılmasıdır. Hazırlanan dijital tedavi planı, tedavi süresince geçireceğiniz tüm aşamalarla birlikte mükemmel sonucu da önceden görmenizi sağlar. Bu hastalarımız için tarif edilemez bir deneyimdir. Tedavinin ikinci aşamasında 3 boyutlu yazıcılar ve son teknoloji dental materyaller ile hastaya özel plakların üretimine geçilir. Her bir plak 10-14 gün boyunca takılır, sonrasında takip eden plağa geçilir. Seri plak değişimleri ile dişlere istenilen yönlerde ve açılarda kuvvet uygulanmakta ve dişler hareket ettirilmektedir. Şeffaf plaklar ile diş hareketi esnasında oluşan ağrı metal tellere kıyasla 4 kat daha azdır.

İSTEDİĞİNİZ ZAMAN ÇIKARIN

İnvisalign tedavisinin başarısı için plaklar her gün 20 saate yakın takılmalıdır. 6-8 haftalık takip seansları ile hastalar takip edilmektedir ve tedavi süresi çapraşıklığın şiddetine bağlı olarak ortalama 9-15 ay sürer. Tedavinin başarısı hastanın şeffaf plakları kullanma düzenine sıkı sıkıya bağlıdır. En sevdiğiniz yemeğin keyfini çıkarma olanağı sağlaması, nişan, düğün, mezuniyet töreni gibi özel günlerde ve spor yaparken telsiz olma imkanı sunması, dişlerinizi özgürce fırçalama hissi bu tedaviyi benzersiz kılmaktadır.

NEDEN INVISALIGN TERCİH ETMELİYİM?
Hizalayıcılar sadece görünmez değil, aynı zamanda çıkarılabilirler, böylece tedavi sırasında istediğiniz şeyi yiyip içebilirsiniz. Diş fırçalama ve diş ipi kullanmak sorun değildir. Ayrıca rahattırlar ve tedavi sırasında ağızda aşınmaya neden olabilecek metal içermezler. Metal ve tellerin olmaması, doktorunuzun kliniğinde ayarlamalar için daha az zaman harcayacağınız anlamına gelir. Invisalign ayrıca, başladığınızda kendi sanal tedavi planınızı görmenizi sağlar, böylece tedaviniz tamamlandığında dişlerinizin nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Uzm. Dr. Doğan KILKIŞ
Ortodontist

Invisalign® Onaylı
Tecrübeli Uzman

Bilgi almak istiyorum


    *Zorunlu Alanlar