Genel Bakım

Diş hekimliğinde genel bakım, ağız ve diş sağlığınızı korumak amacıyla rutin olarak uygulamanız gereken tüm işlemleri kapsar. Ağız ortamı içerisinde devamlı olarak faaliyette olan bakteriler yeterli ağız bakımı sağlanmadığında diş yüzeyindeki pürüzlü alanlara tutunabilir, buradaki besin artıklarını tüketerek hastalık oluşturabilecek düzeyde artış gösterebilir. Bu durumun kontrol altına alınabilmesi ve ağız, diş sağlığının devamlılığının korunabilmesi için diş fırçalama ile diş ipi uygulamalarını kapsayan rutin ağız bakımı ve diş hekimlerini periyodik olarak ziyaret etmek oldukça önem taşır.

 

Genel bakım amacıyla periyodik kontrollerin altı ayda bir yapılması genellikle yeterlidir. Ancak ağız sağlığınızın durumuna göre kontrol seansları arasındaki süre kısaltılabilir ya da daha uzun tutulabilir. Bu kontroller sayesinde mevcut diş ve diş eti problemleri erken safhada tespit edilebilir, minimal müdahalelerle ileri dönemde meydana gelebilecek hastalıkların önüne geçilmesi sağlanabilir. Çeşitli ağız ve diş hastalıklarının meydana gelme riskinin önceden tespit edilmesi halinde ise koruyucu uygulamalar yapılarak etkenin hastalığa neden olması önlenebilir.

Periyodik diş hekimliği kontrollerine hayatınızda yer vererek genel bakıma özen göstermek, yorucu işlemlere gerek duymadan ağız sağlığınızı sürdürebilmenize olanak tanır. Meydana gelen hastalıkların erken tanısının yapılmasına yardımcı olarak daha düşük maliyetli ve konforlu işlemlerin tedavi alternatifleri arasında yer alma şansını önemli oranda artırır. Aynı zamanda ağız ortamında meydana gelen enfeksiyon hastalıkları ile tetiklenebilen diyabet, kalp hastalıkları gibi sistemik hastalıkların kontrol edilebilmesinde önemli bir yardımcıdır.

Randevu Al

Aşağıdaki formu doldurarak randevu alabilirsiniz. Bir uzmanımız sizi hızlıca geri arayarak randevunuzu planlayacaktır. Dilerseniz bizi direkt olarak arayabilirsiniz.

Veya bizi arayın +90 242 222 02 04


    *Zorunlu Alanlar